گل سانسوریا دور زرد مهمان ناخوانده ای را فراری داد

گیاهان مار به طور فزاینده ای مهمان خانه هستند و بیشتر اینها به ویژگی های تقریباً نابود نشدنی آن مربوط می شود و با این حال، گل سانسوریا دور زرد به دلیل عادت برگ های راست و راستش که تقریباً در همه مکان های خانه از دکوراسیون سنتی گرفته تا مدرن مناسب است، مورد نظر است.

متعلق به خانواده Asparagaceae، بومی مناطق استوایی غرب آفریقا است و بسیاری از مردم بر این باورند که این نام از “مار شنی” گرفته شده است، با خواصی شبیه به کاکتوس ها و ظاهر یک مار در حال رشد، فهمیدن دلیل آن دشوار نیست.

با این حال، این جنس گیاهی در واقع در سال 1794 توسط طبیعت شناس سوئدی کارل تونبرگ به نام ریموندو دی سانگرو (1710-1771)، شاهزاده سن سویرو نامگذاری شد.

گل سانسوریا دور زرد

در نتیجه پیشرفت های امروزی با مطالعات DNA، در سال 2017 این گیاه رسما از جنس Sansevieria حذف شد و به جنس Dracaena منتقل شد و این نتیجه گیاه شناسان بود که تعداد زیادی ژن مشترک بین گیاهان را کشف کردند.

از سال 2021، ما تصمیم گرفتیم استفاده از “Sansevieria” را در وب سایت خود ادامه دهیم و صرفاً به این دلیل که این نام هنوز به شدت در محیط های غیررسمی استفاده می شود و بنابراین برای بازدیدکنندگان ما بسیار آشناتر است.

برای بسیاری از طرفداران این گیاه، تغییر جنس یک شوک بود – حتی برای ما و از نظر بصری شباهت‌ها به گیاهان شناخته‌شده‌تر در جنس دراسنا (به درخت اژدها یا گیاه ذرت فکر کنید) در بهترین حالت بسیار دور هستند.

بنابراین استفاده از نام جدید در محیط‌های غیررسمی و غیررسمی‌تر نسبتاً کند بوده است و با این حال، در نهایت جنس واقعاً شناخته شده در علم Dracaena است، بنابراین انتظار دارید که این نام در سال‌های آینده بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

خطوط پررنگ و بدون درهم و برهمی آن را بسیار محبوب و یکی از گیاهان منتخب برای معماری و طراحی داخلی کرده است، به ویژه به دلیل شهرت آن به عنوان بهبود دهنده کیفیت هوای داخلی.